Paris, Presidenti Holland evakuohet nga sherbimet sekrete!

Presidenti Francez Holland eshte avakuar menjehere nga sherbimet sekrete si pasoje e atentatit qe ndodhi fare prane stadiumit “Stade de France” ku ai po ndiqte ndeshjen e futbollit mes Frances dhe Gjermanise. Sipas CNN Holland eshte shoqeruar ne nje vend sekret nga po ndjek zhvillimet, dy shperthimet dhe disa atentate njekohesisht ne zona te ndryshme te Parisit. Holland eshte shoqeruar me nje makine shoqerimi Pezho dhe jo me makinen zyrtare Citroen C6. Ai ka ndjekur nje rruge dytesore dhe mendohet se per momentin ndodhet ne nje baze ushtarake ne rrethinat e Parisit. Deri tani, CNN njofton per 18 te vrarw nga krismat!