Peja e pandalshme në BIBL, mposht Levskin

Klubi basketbollistik i Pejës ka regjistruar edhe fitoren e dytë në kuadër të Grupit B në Ligën Ballkanike duke mposhtur Levskin me rezultat 75-68.
Ekipi kosovar luajti më mirë që nga fillimi i sfidës duke e mbyllur çerekun e parë me dy pikë epërsi (22:20).

Në çerekun e dytë pejanët shënuan 19 pikë, kurse kundërshtari 20, megjithatë e mbyllën gjysmën e takimit me një pikë epërsi (42:41).

Gjashtë pikë më shumë se bullgarët, Peja i realizoi në çerekun e tretë (16:10), e cila u mbyll 58:51.

Në pjesëlojën e fundit, Levski u përpoq t’i ndryshonte gjërat, megjithatë basketbollistët e skuadrës kosovare u treguan të vëmendshëm dhe në fund dolën fitues me shtatë pikë diferencë..

Nikolov ishte më efektiv për mysafirët me 24 pikë, ndërsa Burwell shënoi më së shumti për nikoqirët, 20 pikë.