Peja po shkatërron gjithçka, ‘demolon’ edhe Lovcenin

Peja nuk ndalet dhe sonte shënon fitoren e radhës, madje bindëse dhe atë në Ligën Ballkanike.

Pejanët mundën si mysafir Lovcenin e Cetinjës, me rezutlat 82:65.

Se verdhezinjtë do të shënojnë fitore, u vërejt që në fillim kur pjesën e parë e mbyllën me 20 pikëe përsi 44:24.

Alban Veseli ishte më i dalluari me 23 pikë, kurse Fisnik Rugova 13..

KB pEJA