Përballje gjigantësh në 1/16 e finales në Ligën e Kampionëve

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve, i cili ka sjell përballje shumë interesante.

Kampioni në fuqi Barcelona do të luajë kundër Arsenalit. Kurse Real Madridi do të luaj kundër Romës, dhe dy derbit e tjerë janë Bayern-Juventus dhe Chelsea-PSG.

Ky është shorti i plotë:

shorti

Ndeshjet e para do të luhen më 16, 17, 23 dhe 24 shkurt, ndërsa ndeshjet kthyese më 8,9,15 dhe 16 mars./ KOHA