Përleshje masive mes protestuesve me ngjyrë dhe anëtarëve të Ku Klux Klan (Foto/Video, +18)

Një video e dhunshme është shfaqur në internet, ku tregon momentin kur shpërthen një përleshje mes anëtarëve të grupit Ku Klux Klan dhe disa protestuesve me ngjyrë.

KKKK 2Sipas një raporti fillestar të policisë, tre persona janë therur me mjete të mprehta gjatë përleshjes së dhunshme, derisa një person është shtrirë në spital dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore, transmeton Telegrafi.

KKKK 3Raportohet se pesë anëtarë të KKK janë arrestuar pas rrahjes masive, por se ishin liruar më vonë nga burgu, ka bërë të ditur një zyrtar policor. /Telegrafi/