Policia italiane arreston dy deputetë të opozitës

​Policia italiane, ka njoftuar se ka arrestuar sot dy deputet të Parlamentit të Italisë për siç thuhet keqpërdorim të detyrës së zyrtare të postit që mbajnë, njoftojnë mediat italiane.

Për të arrestuarit televizioni italian Rai3 thotë se janë shefa të drogës dhe prostitucionit në Itali, deri sa vijnë nga qytetet jugore të vendit siç është Sicilia dhe Napoli, vendi ku edhe është qendra e drogës dhe krimit, kështu raportojnë mediat e atjeshme.

Ndryshe njëri nga këta të ishte më herët zyrtarë i lartë në Qeverinë italiane, tani deputet jo i pushtetit./Express/