Rama : Mbështetje për Francën

Pas sulmeve të tmerrshme në kryeqytetin francez ka reaguar edhe Kryeministri Edi Rama, duke shprehur mbështetjen e tij për qeverinë franceze

Në një postim në frëngjisht, Rama i cilëson sulmet e së premtes në qendër të Parisit “si një luftë e vërtetë!”.

Mbështetje për qeverinë franceze në këto momente tmerri dhe pikëllimi”, shkroi Rama në “Twitter”.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10153314032586523