Rama provokon opozitën, del këmbë nëpër Tiranë

Edi Rama dhe bashkshortja e tij Linda, kanë ecur sot në mbrëmje me këmbë deri në Hotel Rogner, ku zhvillohet promovimi i librit të Fred Abrahams, rreth Shqipërisë së tranzicionit.

Situata në Tiranë duket normale, edhe pas dhunës primitive të militantëve të opozitës paraditen e sotme, të cilët sulmuan ndërtesën e kryeministrisë, atë të Transporteve, si dhe dogjën një bunkier simbolik, para shehsit të Teatrit Kombëtar.

edi rama