Ribery ku po shkon ?

Sipas mediave në Britani mesfushori francez, 32 vjeçari Franck Ribéry në afatin kalimtar të janarit mund të kaloj te Chelsea.

Londinezët janë të gatshëm të paguajnë 45m£ për shërbimet e mesfushorit të krahut të majtë Franck Ribéry. Reprezentuesi francez i ka munguar një kohë të gjatë gjigantit gjerman Bayern Munich dhe kombëtares franceze për shkak të lëndimeve të njëpasnjëshme.

Për Ribéry-n ky është momenti i fundit për të rigjetur vetën në fund të karrierës së tij konstatojnë ekspertët e cituar nga mediat ndërkombëtare