Rita Ora e dyta në listën e myslimanëve të famshëm

Pas komenteve të kandidatit të Republikanëve për Presidentit në ShBA, Donald Trump, kanë reaguar shumë politikanë e njerëz të shoubizit.

Trump të hënën në një tubim kishte thënë se “të gjithë myslimanët duhet të largohen nga ShBA-ja”.

Portali ndërkombëtar Nylon, ka renditur një numër të të famshmëve që janë shumë të talentuar dhe që janë mysliman, transmeton Klan Kosova. Në mesin e tyre natyrisht se nuk kishte se si të mungonte edhe këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora.

“Në kundërshtim me Trump, ne kemi koleksionuar disa nga njerëzit e famshëm që rastisën të jenë mysliman. Sepse, Trump, myslimanët janë çdo kund”.

“Ata janë në revistën tonë e që lexojnë çka shkruajmë”.

“Ata janë në televizionet tona pjesë e emisioneve”, shkruhet mes të tjerash në këtë revistë.

Më poshtë mund ta shikoni listën e myslimanëve të famshëm të renditur sipas revistës Nylon. /Telegrafi/

Zayn Malik

1

Rita Ora

2

Gigi Hadid

3

Dave Chappelle

4

Q-Tip

5