Ronaldo, mbret i golave në Champions League

Cristiano Ronaldo është i uritur për gol.

Nëse në La Liga është larg top golashënuesve atëherë në Ligën e Kmapionëve është krejt ndryshe. Portugezi ka realizuar 7 gola në edicionin e sivjetmë dhe prin listën.

Ronaldo i cili sonte realizoi dy gola nuk kishte shënuar që nga 31 tetori kur pat realizuar në duelin kampional kundër Las Palmas.