Rritet në 64 numri i të vdekurve në Kabul

Është rritur në 64 numri i të vdekurve pas shpërthimit në qendër të kryeqytetit afgan, Kabul.

Zëdhënësi i ministrisë së brendshme, Sediq Sediqqi ka shkruar në Twiitter se 64 afgan të pafajshëm janë vrarë dhe 347 të tjerë janë plagosur

Sulmi ndodhi pasi një sulmues vetëvrasës shpërtheu një automjet.