Rusi-Turqi, a është kjo ndeshja më dramatike në historinë e futbollit

Rusia dhe Turqia po përballen sot në futboll, në kategorinë e femrave, në kualifikimet për Kampionatin Europian.

Ndeshja ka filluar në orën 15:00 dhe po zhvillohet në Turqi. Raportet ndërmjet dy vendeve janë acaruar ndjeshëm pas rrëzimit të aeroplanit ushtarak nga forcat kundërajrore ruse dje në kufirin Turqi-Siri.