Shorti i Kupës së Mbretit, spikat derbi katalunas [foto]

Sot është hedhur shorti për fazën tjetër të Kupës së Mbretit në Spanjë, në të cilën janë bërë të ditur takimet për xhiron e radhës në këtë garë.

Barcelona do të luaj kundër rivalit lokal Espanyolit, ndërsa Valencia e Shkodran Mustafit luan kundër Granadas, transmeton Koha.net shkrimin e Mundo Deportivos.

Përballje interesante janë edhe takimet ndërmjet Bilbaos dhe Villarrealit, si dhe Atleico Madridit me Vallecanon. Në anën tjetër Sevilla luan kundër Real Betisit.

Përballjet e plota janë këto: