Shpërthim në stacionin e metros në Stamboll, ka edhe të vdekur

Një shpërthim është dëgjuar në stacionin e metros në Stamboll “Bayrampasa”

Një eksplodim i madh është dëgjuar në një stacion të metrosë në Stamboll.

Si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të paktën një i vdekur dhe gjashtë të lënduar, raporton The Telegraph.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur për shkak të një defekti në trafon elektrike./Express/