Sikur ndeshja ndaj Cityt do ishte finale, a do luante Ronaldo? CR7 befason me përgjigjen e tij

Cristiano Ronaldo ndeshjen ndaj Manchester Cityt e ka shikuar nga tribuna.

E gjitha kjo pasi trajneri Zinedine Zidane vendosi që mos të rrezikon portugezin pasi një tjetër lëndim do të bënte situatën mjaftë serioze.

Por, sikur kjo të ishte finale, a do të luante CR7, edhe pse ai vazhdon të ketë dhimbje në gjurin e tij?

“Do pres deri në ndeshen tjetër. Por, nëse sonte do të ishte finalja, unë do të luaja”, ka thënë Ronaldo para ndeshjes.

Portugezi njihet për shpirtin e tij luftarak dhe mentalitetin fitues dhe ai tregoi edhe një herë se është në gjendje të bën çdo gjë vetëm që të ndihmon Los Blancos të fitojnë Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/