Skënderbeu- Partizani, Josa: Ndeshja s’do jetë përcaktuese për titullin kampion

Përballja mes Skënderbeut dhe Partizanit është pa diskutim takimi kryesor i javës së 17-të në kategorinë Superiore.

Një sfidë mes dy skuadrave pretendente. Trajneri i korçarëve Mirel Josa në prag të këtij takimi u shpreh se megjithëse është një ndeshje mjaft e rëndësishme, është ende shumë herët për ta konsideruar si përcaktuese në luftën për titull

Më pas drejtuesi kryesor i stolit bardhekuq foli në lidhje me gjëndjen fizikë të Salihit dhe rreth largimit të Olanikës duke deklaruar se klubi po punon për ta zëvendësuar më së miri nigerianin.

Supersfida mes Skënderbeut dhe Partizanit është e dyta e këtij sezoni mes këtyre dy skuadrave, ku në takimin e parë të kuqtë triufmuan me përmbysje duke e bërë të pavlefshëm golin spektakolar të Hamdi Salihit./gazetablic/