“S’mund të bëjë stadium Egnatia para Tiranës”, Reçi i kundërpërgjigjet Zekës: Tirana do bëjë stadium që të luajë dhe Kombëtarja

Pjesë e studios së emisionit “Ora Sport” në “Ora News” mbrëmjen e sotme ishte edhe Mired Reçi. Ish-futbollisti ka replikuar me gazetarin Xhevdet Zeka, i cili tha se Egnatia do të ndërtonte pjesën e mbetur të stadiumit, ku mund të luante edhe Tirana që ka mbetur pas një fushë të sajën. Reçi i është kundërpërgjigjur se Tirana do të bëjë një stadium aq të mirë sa në të të luajë edhe Kombëtarja.

“Tirana do të bëjë një super stadium, që të vijnë të gjithë këta të futbollit shqiptar dhe Kombëtarja të luajnë te stadiumi i Tiranës. Ashtu i takon, se s’mund të bëjë stadium Egnatia para se të bëjë Tirana”, është shprehur Mired Reçi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/