Super lajm për Chelsean

Jose Mourinho ka një Lajmë të mirë për tifozët e Chelseas. Ai ka konfirmuar se portieri i Chelseas, Thibaut Courtois ka sanuar lëndimin, derisa do të jetë në skuadër për ndeshjen ndaj Bournemouth e cila do të luhet nesër.

Portieri belg nuk ka luajtur që nga fundi i muajit gusht, nga humbja e Chelseas nga Crystal Palace me rezultat 2:1.

“Thibaut ishte portieri ynë gjatë  gjithë sezonit të kaluar dhe ju e dini se sa vendimtar ishte. Është e rëndësishme ta kemi përsëri në ekip”, tha Mourinho, i cili nuk ka konfirmuar nëse do ta inkuadroj në lojë që nga minuta e parë.