Të pistë janë tifozët maqedonët, fyejnë përsëri shqiptarët

Ne stadiumin “Gjorce Petro” ne Shkup u luajt ndeshja e kthimit çerekfinale e kupës se Maqedonisë ne futboll mes Vardarit dhe Shkëndijës, e cila perfundoi me fitoren e ekipit shqiptar nga Tetova.

Ne fushe ka qene nje loje korrekte, ndersa ne tribuna tifogrupi “Komitet” kane ofenduar serish shqiptaret.

Thirrjet me te shpeshta që janë dëgjuar ishin: “indianci, indianci”./indeksonline/