Thaçi: më uruan edhe nga opozita

Presidenti në ardhje, Hashim Thaçi në një intervistë që po e zhvillon në RTV Dukagjini ka thënë se pas zgjedhjes president ka marrë urime edhe nga deputetët e opozitës.

Ai ka përsëritur kërkesën për dialog mes palëve, transmeton Telegrafi.

Thaçi ka thënë se opozita ka bërë mirë që e ka dërguar në Kushtetuese zgjedhjen e tij president nëse kanë menduar se ka elemente për Gjykatë.

Sipas tij është mirë që të qartësohen këto gjëra dhe të shikohet përpara. /Telegrafi/