Thaçi pi kafe afër protestuesve, çfarë po demonstron ai? (Foto)

Pas miratimit të projektligjit për buxhetin e Kosovës për vitin 2016, ku opozita hodhi gaz dhe sprej, Thaçi është parë duke pirë kafe në njërin prej lokaleve afër Qeverisë, 50 metra larg të të cilit po protestonin dhjetëra aktivistë të partive opozitare.

Bashkë me Thaçin është parë edhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, dhe ai i Bujqësisë, Memli Krasniqi. /Lajmi.net