Thuani lamtumirë reumës njëherë e mirë!

Ua sjellim një recetë që premton se do t’ju shërojë plotësisht nga problemet me reumë, e cila i mundon shumë njerëz.

Përbërësit:

2 kg mjaltë livadhesh,

1 litër ujë të destiluar,

250 g të jonxhës së tharë.

Përgatitja:

Jonxhën duhet ta zieni rreth një orë në zjarr të qetë. Kur të zihet, atë duhet ta kulloni, e më pas ta përzieni me mjaltë. Të përzihet mirë dhe të lihet që të ftohet.

Për një rezultat sa më të mirë, hani nga 2 lugë të kësaj përzierjeje çdo ditë pas buke, tri herë në ditë. /gazeta express/