Totti, i tërbuar nga lidhja e Ilary Blasi me Bastian Muller!  

Francesco Totti është tërbuar nga lidhja e re e Ilary Blasit. Faktin që ish-gruaja e tij po jeton një romancë me Bastian Muller në atë që deri vitin e kaluar ishte shtëpia e tyre martesore, Totti thjesht nuk e kapërdin dot.  

Sipas La Republicca-s, ai është acaruar së tepërmi sodomos nga fotot e fundit që publikoi e përjavshmja Chi, ku Ilary shihej e lumtur me sipërmarrësin gjerman që bënte shaka dhe luante me Isabel Tottin, fëmijën e tretë të ish-ciftit.  

Fotot e botuara nga Chi e regonin Ilaryn dhe Bastianin duke shëtitur në një ditë të bukur plot diell në parkun e Romës së bashku me Isabelën, dhe duket, harmonia qe ata rrezatonin e ka bërë Tottin aq xheloz, sa ai nuk ka mundur ta marrë dot me sportivitetin afërsinë e të bijës me një burrë tjetër që shfaq një sjellje atërore ndaj saj.  

Por po kështu, atë e tërbon edhe pranoi e të dashurit të ri të ish-bashkëshortes në vilën 1400 metra katrorë, e cila ishte për 20 vjet shtëpia e tij me ish shoë-girl, por tani nuk është më. Ish futbollisti la gjithcka për t`u transferuar në Vigna Clara me Noemi Bocchi, me të cilën është në një lidhje prej një viti tashmë.