Trajneri i Metz merr tjetër vendim për sulmuesin shqiptar, Xhuliano Skuka kthehet sërish me rezervat

Ky sezon në Francë nuk shkoi aspak mirë për Xhuliano Skukën. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen minuta në ekipin e parë, teksa trajneri i Metz nuk ka ngelur aspak i kënaqur me mënyrën sesi ish-lojtari i Partizanit futej në fushën e blertë nga stoli, pa sjellë shumë shkëndija.

Pas një kohe në ekipin e dytë dhe rikthimit në ekipin e parë, Xhuliano Skuka duhet të shkojë sërish tek të rinjtë. Metz do të luajë sot kundër Grenobles, por Skuka nuk gjendet në listë, duke qenë sërish me rezervat. /Sport Ekspres/

 

#FCMGF38 [ ??? ]

? Le groupe messin convoqué pour la réception du @GF38_Officiel est présenté par @EauCarola !

Carola, partageons le goût d’être ici ?? https://t.co/eJKzQM6SEm pic.twitter.com/jNCLjsvv6Y

— FC Metz ? (@FCMetz) May 12, 2023