Vidal apel Bayernit të firmosë me Sanchez

Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal kërkon që drejtuesit e klubit bavarez të transferojnë në Allianz Arena sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez. Lojtarët njihen prej kohësh me njëri-tjetrin pasi janë dy nga futbollistët më të rëndësishëm të Kilit dhe, nisur nga kjo Vidal kërkon që të ketë sërish mundësinë të luaj përkah Sanchez.

“Unë dhe Alexis kemi luajtuar futboll me njëri-tjetrin që nga koha kur ishim pjesë e Kombëtares Kiliane per 20 vjecaret. Do të ishte një kënaqësi e madhe për mua nëse do të luanin sërish në të njëjtën skuadër edhe në nivel klubesh”.

Bayern Munich është drejt rrugës së titullit kampion në Gjermani dhe për mesfushorin Vidal bavarezët janë kandidat potencial për të arritur këtë sezon triumfin e trefishte.

“Skuadra është duke fituar dhe duket se gjithcka po shkon mirë për në. Titulli kampion në gjermani është prioriteti yne dhe jam i sigurt që do tja dalim. Unë së bashku me pjesën tjetër të skuadrës kemi si objektiv sezonal fitoren e te tre kompeticioneve që janë në lojë”/supersport.al