VIDEO/ Atletiko mori një fitore të çmendur 6-1, Simeone shkon të puthë Grizmanin gjatë intervistës për mediat

Atletiko e Madridit ka marrë një fitore të çmendur me shifrat 6-1 mbrëmjen e sotme. Bardhekuqtë kanë mposhtur Sevijën me festival golash, duke festuar një nga fitoret më të mëdha në historinë e klubit. Në këtë përballje është kthyer Grizmani i dikurshëm. Futbollisti francez ka shënuar një gol spektakolar nga distanca, duke i kujtuar tifozëve ditët e tij më të mira të karrierës. Menjëherë pas golit, Grizmani ka shkuar të përqafojë Diego Simeonen, duke zgjedhur këtë mënyrë për të festuar.

Ndërkohë trajneri argjentinas e ka surprizuar gjatë intervistës për mediat, teksa shkon dhe e puth në faqe. Gëzimi shihet qartë në fytyrën e Simeones, i cili ndihet i lumtur që një nga lojtarët që ka shkruar historinë për Atletikon e Madridit është kthyer në formën e tij më të mirë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

? El beso de Simeone a Griezmann. #DeportePlus pic.twitter.com/hvC9JSqJ3H

— Fútbol en Movistar Plus+ (@MovistarFutbol) March 4, 2023

Ladies and gentlemen, Antoine Griezmann is officially back. QUE GOLAZO! ???pic.twitter.com/Z4GYcKYA3C

— Atletico Universe (@atletiuniverse) March 4, 2023