VIDEO/ E çuditshme në miqësoren e zhvilluar në Angli! Tifozët hyjnë me makinën e funeralit në fushë, ndërpresin ndeshjen dhe shkaktojnë ankth

Një incident jashtëzakonisht i çuditshëm ka ndodhur në një ndeshje miqësore mes ligave të ulëta angleze Gateshead dhe Dunston. Ndeshja u ndërpre pasi tifozët e maskuar hynë në fushë me makina.

Për t’i bërë gjërat edhe më të çuditshme, një automjet ishte për shërbime funerale. Tifozët e maskuar qarkulluan në fushë me dy makina, më pas lanë makinën e vdekjes në qendër, hipën në një makinë tjetër dhe u larguan me vrap. /Sport Ekspres/

En el entretiempo del amistoso de ayer entre Dunston y Gateshead entraron 2 coches, uno de ellos fúnebre, tirando folletos donde acusaban a Steve Wraith (ampliaré). Los sujetos se mostraron enmascarados.

*Este hilo es puramente informativo*

[SIgue]. pic.twitter.com/awYrrfSG89

— Nicton Inglés ?? (@NictonIngles) July 22, 2023