VIDEO/ Sherr në stërvitjen e Interit! Onana përplaset me Broziviçin, nevojitet ndërhyrja e lojtarëve të tjerë

Klima në grupin e Interit nuk është ajo që trajneri Inzagi do të dëshironte. Shpesh herë gjatë këtij sezoni kemi parë përplasje midis lojtarëve zikaltër dhe e njëjta situatë është përsëritur edhe një ditë përpara sfidës delikate kundër Benfikës. Onana dhe Brozoviçi janë përfshirë në një konflikt gjatë seancës së sotme stërvitore.

Portieri i Interit kryen një ndërhyrje të keqe ndaj kroatit, i cili ka reaguar menjëherë. Fillmisht, Brozoviçi i ka adresuar disa fjalë shokut të tij të skuadrës, ndërsa më pas e ka shtyrë atë. Onana kthehet për t’u përballur fizikisht, por kanë qenë lojtarët e tjerë të Interit që kanë ndërhyrë menjëherë dhe kanë qetësuar situatën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Tension during training today between André Onana and Marcelo Brozovic?

An unorthodox entry by Onana on Brozovic generates the Croatian’s abrupt reaction, who first verbally addresses the goalkeeper and then pushes him.

Lukaku acted as peacemaker ??pic.twitter.com/5OBvMG4BlV

— Olt Sports (@oltsport_) April 18, 2023