VIDEO/ Sulmuesi i Shqipërisë dhuron spektakël në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe i jep sinjal Silvinjos, shënon dhe merr notën 9

Taulant Seferi po vazhdon që të mbajë nivelin e lartë edhe në ekipin e ri, në Emiratet e Bashkuara Arabe. Sulmuesi shqiptar ishte protagonisti kryesor i takimit mes Bani Yas dhe La Nasr, e mbyllur në shifrat 4-2.

Kështu Seferi shkëlqeu në fitoren e ekipit e tij me një gol të shënuar dhe me një asist. Goli i parë i takimit do të vinte nga lojtari shqiptar që tregoi lëvizje klasi dhe nuhatjen me portën kundërshtare.  Sipas “Sofascore”, Seferi është njeriu i ndeshjes duke u vlerësuar me notën 9. /Sport Ekspres/

?? ?????? ????..

??????? ?????? ???? ????? ????? ????? ??? ???#???_???_?????..#??????_???????? 1#????_?????_????????? pic.twitter.com/ha7bCIQmgl

— ???? ?????? ???????? (@ADSportsTV) August 26, 2023