VIDEO/ Taulant Seferi vazhdon të shkund rrjeta në Ukrainë, ish-sulmuesi i Tiranës gjen golin e 12 në kampionat

Taulant Seferi po shkëlqen në këtë sezon me Vorskla Poltavan. Ish-sulmuesi i Tiranës ka realizuar një tjetër gol. Këtë herë Seferi ka ndëshkuar Lviv në fitoren e arritur me shifrat 0-2. Goli i parë u realizua nga Seferi në minutën e 57.

Nga pika e bardhë e penalltisë u tregua i saktë duke dërguar portierin nga njëri krahë dhe topin në tjetrin. Ky ishte goli i 12 për Seferin në këtë kampionat duke mbajtur vendin e dytë në listën e golashënuesve. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

??????? ?????? ??????? ???????? ?’?? ?? ??????? ? ???????? ??#Football #UPL #Goals pic.twitter.com/NjVAfMBuej

— ????????? Setanta Sports Ukraine ? (@SetantaUkraine) May 14, 2023