VIDEO/ Tifozët nuk e kapërdijnë dot festën e Fenerbahçes dhe mësyjnë në fushë, Batshuai provon arte marciale

Përballja mes Trabzonsporit dhe Fenerbahçes u mbyll me trazira. Skuadra nga Stambolli fitoi me rezultatin 2-3 dhe nisi festën në fushën e lojës pas vërshëllimës së trefishtë të arbitrit. Por festa e tyre nuk u kapërdi dot nga tifozët vendas, të cilët mësynë menjëherë në brendësi të fushës.

Papritur në stadium kontrollin e mori dhuna. Tifozët goditën fizikisht lojtarët e Fenerbahçes, por as këta të fundit nuk qendruan duarkryq. Në pamjet e kapura nga kamerat dallohej Batshuai duke provuar lëvizje të denja për arte marciale ndaj një tifozi të Trabzonsporit. Skena aspak të pranueshme për botën e sportit, për të cilat duhen marrë masa një herë e më parë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

??? Michy Batshuayi’s spinning high kick hit a Trabzonspor fan who attempted to attack him during the Trabzonspor vs Fenerbahce game…. ?pic.twitter.com/sJe0xQc9iM

— CentreGoals. (@centregoals) March 17, 2024

Fenerbahce players were celebrating their victory and then a lot of Trabzonspor fans entered the field and attacked the playerspic.twitter.com/V1bx9n3rKR

— Troll Football Media (@Troll__Footbal) March 17, 2024