Zafir Berisha: Hashim, ky njeri i gjakosur është Gani Krasniqi me të cilin dikur u mburreshim të gjithë

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka reaguar pas arrestimit të Gani Krasniqit. Berisha nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ju ka drejtuar zëvendëskryeministrit Hashim Thaçi, duke i kujtuar se ky njeri i gjakosur është Gani Krasniqi, më të cilin dikur u mburreshim të gjithë, transmeton Malisheva MAGAZINE.

Më poshtë postimi i plotë i Berishës:

Hashim o fundrrina e keti vendi, ky njeri i gjakosur eshte Gani Krasniqi me te cilin dukur u mburreshim te gjithe qe e kishim ne mesin ton, sot milicia jote e arreston ne selin e partis se tije vetem pse nuk mendon si ju dhe eshte kunder kthimit te Serbis ne Kosove. Ti kishe qen berlloge edhe ateher por nuk e kishmim dite po ku jan disa tjer ne cilen bir te miut jan fute qe thon se e kem udheheqe UCK/ne , Gani Krasniqi tan jeten ja kushtoi keti vendi, ka qen shebulle dhe motivim i UCK.se, dy familjare ja dha lirise keti vendi, nuk e meriton te pergjaket keshtu o Hashim berllogi…JU Perindimor qinlne gojen ku jeni struke, ne cilin vende tuain bastisen selit e partive Parlamentare dhe gjakosen njerzit keshtu… Turpi brina ska. /malishevamagazine/