Zbuloni lëngun “magjik” që zhduk rrudhat…

Çaji i kanellës mund të bëj mrekulli. Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet i vakët.

Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite. Nëse e konsumoni rregullisht do të arrini rezultate mjaft të dukshme.

Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:

*Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme

*Redukton problemet me kapsllëkun

*Rregullon nivelet e sheqerit në gjak

*Ndihmon në humbjen e peshës

*Heq dhimbjet reumatizmale

*Zvogëlon sasinë e kolesterolit në trup

*Trajton infeksionet fungiale në trup

*Redukton dhimbjet menstruale

/express