Zidane: Benzema shumë i rëndësishëm për ne

Francezi shënoi golin e 23-të këtë sezon në përballjen me Villarreal dhe fituesi i Kupës së Botës beson se forma e tij mund ta ndihmoj shumë klubin.

Karim Benzema mund të jetë më i rëndësishëm se kurrë për Real Madrid, mendon Zinedine Zidane.

Francezi hapi serinë e golave në fitoren 3-0 të Madridit ndaj rivalëve në La Liga të mërkurën, që ishte i katërti në katër ndeshjet e fundit në La Liga.

Ishte ky goli i 23-të i sezonit për Benz, që me Cristiano Ronaldon e lënduar mund t’i duhet të jetë në formën më të mirë për t’i ndihmuar Realit.

“Ai është lojtar shumë i rëndësishëm për ne, por tani më shumë se kurrë”.

“Zidane shënon, asiston dhe ndihmon të tjerët”.

“Sulmuesit po bëjnë punë të madhe, si edhe mefushorët dhe mbrojtësit”.